Alfredo Pasta

Västra Mårtensgatan 5, 223 51 Lund, Sverige

Opening hours

  • Monday: 11.00-18.00
  • Tuesday: 11.00-18.00
  • Wednesday: 11.00-18.00
  • Thursday: 11.00-19.00
  • Friday: 11.00-22.00
  • Saturday: 11.00-22.00
Läs mer

Amazing Thai

Byggmästaregatan 11A 222 37 Lund

Opening hours

  • Monday: 11.00-21.00
  • Tuesday: 11.00-21.00
  • Wednesday: 11.00-21.00
  • Thursday: 11.00-21.00
  • Friday: 11.00-21.00
  • Saturday: 11.00-21.00
  • Sunday: stängt
Läs mer

Antica Vineria

Clemenstorget 2 222 21 Lund

Opening hours

  • Monday: 11.30-15.00
  • Tuesday: 11.30-23.00
  • Wednesday: 11.30-23.00
  • Thursday: 11.30-23.00
  • Friday: 11.30-23.00
  • Saturday: 11.30-23.00
  • Sunday: stängt
Läs mer

Ao Thai

Kiliansgatan 17 223 50 Lund

Opening hours

  • Monday: 11.00-15.00, 17.00-21.00
  • Tuesday: 11.00-15.00, 17.00-21.00
  • Wednesday: 11.00-15.00, 17.00-21.00
  • Thursday: 11.00-15.00, 17.00-21.00
  • Friday: 11.00-15.00, 17.00-21.00
  • Saturday: 12.00-15.00, 17.00-21.00
  • Sunday: stängt
Läs mer

Aryana Restaurang

Stora Södergatan 58 A 222 23 Lund

Opening hours

  • Monday: 12.00-21.00
  • Tuesday: 12.00-21.00
  • Wednesday: 12.00-21.00
  • Thursday: 12.00-21.00
  • Friday: 12.00-21.00
  • Saturday: 12.00-21.00
Läs mer

Asian Express

Västra Stationstorget 10 222 37 Lund

Opening hours

  • Monday: 11.00-20.30
  • Tuesday: 11.00-20.30
  • Wednesday: 11.00-20.30
  • Thursday: 11.00-20.30
  • Friday: 11.00-20.30
  • Saturday: 12.00-20.30
  • Sunday: 12.00-20.30
Läs mer

Avesta Pizza

Byggmästaregatan 11 c 222 37 Lund

Opening hours

  • Monday: kl. 11.00-22.00
  • Tuesday: kl. 11.00-22.00
  • Wednesday: kl. 11.00-22.00
  • Thursday: kl. 11.00-22.00
  • Friday: kl. 11.00-22.00
  • Saturday: kl. 12.00-22.00
  • Sunday: kl. 12.00-22.00
Läs mer

Avokado Fresh Food

Bangatan 8, Lund, Sverige

Läs mer

Barista Fair Trade Coffee

Bangatan 7 222 21 Lund

Opening hours

  • Monday: 6.00-21.00
  • Tuesday: 6.00-21.00
  • Wednesday: 6.00-21.00
  • Thursday: 6.00-21.00
  • Friday: 6.00-21.00
  • Saturday: 7.00-19.00
  • Sunday: 8.00-19.00
Läs mer

Bistro 046

Kyrkogatan 5B, 222 22 Lund, Sverige

Opening hours

  • Weekdays: 9.00-20.00
  • Saturday: 10.00-18.00
  • Sunday: 10.00-18.00
Läs mer

Bistro Lundia

Knut den Stores torg 2 222 21 Lund

Opening hours

Läs mer

Botulfs restaurang, bar & café

Vårfrugatan 8 223 50 Lund

Opening hours

  • Monday: 11.00-02.30
  • Tuesday: 11.00-02.30
  • Wednesday: 11.00-02.30
  • Thursday: 11.00-02.30
  • Friday: 11.00-02.30
  • Saturday: 11.00-02.30
  • Sunday: 11.00-01.00
Läs mer

Broder Jakobs

Klostergatan 9 222 22 Lund

Opening hours

  • Monday: 7.00-19.00
  • Tuesday: 7.00-19.00
  • Wednesday: 7.00-19.00
  • Thursday: 7.00-19.00
  • Friday: 7.00-19.00
  • Saturday: 7.00-17.00
  • Sunday: 9.00-17.00
Läs mer

Buljong

Östra Mårtensgatan 6 223 61 Lund

Opening hours

  • Monday: 11.00-15.00
  • Tuesday: 11.00-15.00
  • Wednesday: 11.00-15.00
  • Thursday: 11.00-15.00
  • Friday: 11.00-15.00
  • Saturday: stängt
  • Sunday: stängt
Läs mer

Burger King

Knut den Stores torg 2 222 21 Lund

Opening hours

  • Monday: 9.30-24.00
  • Tuesday: 9.30-24.00
  • Wednesday: 9.30-24.00
  • Thursday: 9.30-24.00
  • Friday: 9.30-05.00
  • Saturday: 9.30-05.00
  • Sunday: 9.30-22.00
Läs mer

Café & le

Västra Mårtensgatan 10 A 223 51 Lund

Opening hours

  • Monday: 11.00-21.00
  • Tuesday: 11.00-21.00
  • Wednesday: 11.00-21.00
  • Thursday: 11.00-21.00
  • Friday: 11.00-23.00
  • Saturday: 11.00-23.00
  • Sunday: 11.00-19.00
Läs mer

Café Ariman

Kungsgatan 2 223 50 Lund

Opening hours

  • Monday: 11.00-00.00
  • Tuesday: 11.00-00.00
  • Wednesday: 11.00-01.00
  • Thursday: 11.00-01.00
  • Friday: 11.00-03.00
  • Saturday: 11.00-03.00
  • Sunday: 15.00-23.00
Läs mer

Café Athen

Sandgatan 2 223 50 Lund

Opening hours

  • Monday: 9.00-18.00
  • Tuesday: 9.00-18.00
  • Wednesday: 9.00-18.00
  • Thursday: 9.00-18.00
  • Friday: 9.00-18.00
Läs mer

Café Landgren

Kyrkogatan 17 222 22 Lund

Opening hours

  • Monday: 9.00-18.00
  • Tuesday: 9.00-18.00
  • Wednesday: 9.00-18.00
  • Thursday: 9.00-18.00
  • Friday: 9.00-18.00
  • Saturday: 10.00-17.00
  • Sunday: 10.00-17.00
Läs mer

Coffee break

S:t Petri Kyrkogata 3 222 21 Lund

Opening hours

  • Monday: 8.00-20.00
  • Tuesday: 8.00-20.00
  • Wednesday: 8.00-20.00
  • Thursday: 8.00-20.00
  • Friday: 8.00-20.00
  • Saturday: 9.00-19.00
  • Sunday: 9.00-19.00
Läs mer

Coffee Point

Skomakaregatan 5 223 50 Lund

Opening hours

  • Monday: 09.30-18.00
  • Tuesday: 09.30-18.00
  • Wednesday: 09.30-18.00
  • Thursday: 09.30-18.00
  • Friday: 09.30-18.00
  • Saturday: 10.00-18.00
  • Sunday: 11.00-18.00
Läs mer

Crêperiet

Klostergatan 14C 222 21 Lund

Opening hours

  • Monday: 7.00-18.00
  • Tuesday: 7.00-18.00
  • Wednesday: 7.00-18.00
  • Thursday: 7.00-18.00
  • Friday: 7.00-18.00
  • Saturday: 8.00-17.00
  • Sunday: 8.00-17.00
Läs mer

Cyrus

Allhelgona Kyrkogata 4 223 62 Lund

Opening hours

  • Monday: 11.30-22.00
  • Tuesday: 11.30-22.00
  • Wednesday: 11.30-22.00
  • Thursday: 11.30-22.00
  • Friday: 11.30-22.00
  • Saturday: 16.00-22.00
  • Sunday: stängt
Läs mer

Domino´s Pizza

Stora Södergatan 21, Lund, Sverige

Opening hours

  • Weekdays: 11-23
  • Saturday: 11-23
  • Sunday: 11-23
Läs mer

Doner pizzeria

Östra Mårtensgatan 6 223 61 Lund

Opening hours

  • Monday: 11.00-21.00
  • Tuesday: 11.00-21.00
  • Wednesday: 11.00-21.00
  • Thursday: 11.00-21.00
  • Friday: 11.30-23.00
  • Saturday: 12.00-22.00
  • Sunday: 12.00-21.00
Läs mer

Dos Hermanos

Östra Vallgatan 3 223 61 Lund

Opening hours

  • Wednesday: 17.00-23.00
  • Thursday: 17.00-23.00
  • Friday: 17.00-23.45
  • Saturday: 17.00-23.45
Läs mer

Ebbas Skafferi

Bytaregatan 5 222 21 Lund

Opening hours

  • Monday: 9.00-21.00
  • Tuesday: 9.00-21.00
  • Wednesday: 9.00-21.00
  • Thursday: 9.00-21.00
  • Friday: 9.00-19.00
  • Saturday: 9.00-18.00
  • Sunday: 10.00-20.00
Läs mer

En bit bort

Bankgatan 14a 223 52 Lund

Opening hours

  • Monday: 10.00-19.00
  • Tuesday: 10.00-19.00
  • Wednesday: 10.00-19.00
  • Thursday: 10.00-19.00
  • Friday: 10.00-19.00
Läs mer

Espresso House Knut den Stores Torg

Bangatan 1 222 21 Lund

Opening hours

  • Monday: 6.00-22.00
  • Tuesday: 6.00-22.00
  • Wednesday: 6.00-22.00
  • Thursday: 6.00-22.00
  • Friday: 6.00-22.00
  • Saturday: 7.00-22.00
  • Sunday: 8.00-22.00
Läs mer

Espresso House Lund C

Bangatan 222 21 Lund

Opening hours

  • Monday: 6.00-20.00
  • Tuesday: 6.00-20.00
  • Wednesday: 6.00-20.00
  • Thursday: 6.00-20.00
  • Friday: 6.00-20.00
  • Saturday: 9.00-19.00
  • Sunday: 9.00-19.00
Läs mer

Espresso House Stortorget

Stortorget 5, Lund, Sverige

Opening hours

  • Weekdays: 8.00-21.00
  • Saturday: 9.00-21.00
  • Sunday: 9.00-21.00
Läs mer

Fengusson Dumplings

Winstrupsgatan 1 223 50 Lund

Opening hours

  • Monday: 11.30-19.30
  • Tuesday: 11.30-19.30
  • Wednesday: 11.30-19.30
  • Thursday: 11.30-19.30
  • Friday: 11.30-19.30
  • Saturday: 12.00-15.00
Läs mer

Gamla Franska

Vårfrugatan 3, 223 50 Lund, Sverige

Opening hours

  • Monday: 11-22
  • Tuesday: 11-22
  • Wednesday: 11-22
  • Thursday: 11-22
  • Friday: 11-23
  • Saturday: 11-23
Läs mer

Gattostretto

Kattesund 6A 222 23 Lund

Opening hours

  • Monday: 11.30-14.00 och 17.00-23.00
  • Tuesday: 11.30-14.00 och 17.00-23.00
  • Wednesday: 11.30-14.00 och 17.00-23.00
  • Thursday: 11.30-14.00 och 17.00-23.00
  • Friday: 11.30-14.00 och 17.00-23.00
  • Saturday: 11.00-14.00 och 17.00-23.00
Läs mer

Glasskulturen

Stortorget 8 222 23 Lund

Opening hours

Läs mer

Gloria´s

S:t Petri Kyrkogata 9 222 21 Lund

Opening hours

  • Monday: 11.30-23.00
  • Tuesday: 11.30-23.00
  • Wednesday: 11.30-24.00
  • Thursday: 11.30-24.00
  • Friday: 11.30-03.00
  • Saturday: 12.30-03.00
  • Sunday: 13.00-23.00
Läs mer

Godset

Bangatan 3 222 21 Lund

Opening hours

  • Monday: 11.00-22.00 köket öppet
  • Tuesday: 11.00-22.00 köket öppet
  • Wednesday: 11.00-22.00 köket öppet
  • Thursday: 11.00-22.00 köket öppet
  • Friday: 11.00-01.00
  • Saturday: 12.00-01.00
  • Sunday: 12.00-22.00 köket öppet
Läs mer

Govindas

Bredgatan 28 222 21 Lund

Opening hours

  • Monday: 11.00-15.30
  • Tuesday: 11.00-15.30
  • Wednesday: 11.00-15.30
  • Thursday: 11.00-15.30
  • Friday: 11.00-15.30
  • Saturday: 10.00-14.00
Läs mer

Graffiti Café

Stora Gråbrödersgatan 4 222 21 Lund

Opening hours

  • Monday: 7.30-21.00
  • Tuesday: 7.30-21.00
  • Wednesday: 7.30-21.00
  • Thursday: 7.30-21.00
  • Friday: 7.30-21.00
  • Saturday: 10.00-19.00
  • Sunday: 11.00-19.00
Läs mer

Grands Matsal

Bantorget 1 222 29 Lund

Opening hours

  • Monday: 11.30-23.00
  • Tuesday: 11.30-23.00
  • Wednesday: 11.30-23.00
  • Thursday: 11.30-23.00
  • Friday: 11.30-23.00
  • Saturday: 12.00-23.00
  • Sunday: 13.00-22.00
Läs mer

Green Life Salladsbar

Östra Mårtensgatan 20 223 61 Lund

Opening hours

  • Monday: 11.00-18.00
  • Tuesday: 11.00-18.00
  • Wednesday: 11.00-18.00
  • Thursday: 11.00-18.00
  • Friday: 11.00-18.00
  • Saturday: 12.00-17.00
Läs mer

Grill Station

S:t Petri Kyrkogata 10 222 21 Lund

Opening hours

  • Monday: 10.00-22.00
  • Tuesday: 10.00-22.00
  • Wednesday: 10.00-22.00
  • Thursday: 10.00-22.00
  • Friday: 10.00-024.00
  • Saturday: 10.00-04.00
  • Sunday: 10.00-22.00
Läs mer

Gröna Deli

Mårtenstorget 1, 223 51 Lund, Sverige

Opening hours

  • Monday: 10.00-18.00
  • Tuesday: 10.00-18.00
  • Wednesday: 10.00-18.00
  • Thursday: 10.00-19.00
  • Friday: 10.00-19.00
  • Saturday: 10.00-16.00
Läs mer

Halong

Östra Mårtensgatan 15 223 61 Lund

Opening hours

  • Tuesday: 11.30 - 21.00
  • Wednesday: 11.30 - 21.00
  • Thursday: 11.30 - 21.00
  • Friday: 11.30 - 22.00
  • Saturday: 11.30 - 22.00
  • Sunday: 14.00 - 21.00
Läs mer

Harrys

Bangatan 6 222 21 Lund

Opening hours

  • Monday: 12.00-21.00
  • Tuesday: 12.00-21.00
  • Wednesday: 12.00-21.00
  • Thursday: 12.00-21.00
  • Friday: 12.00-01.00
  • Saturday: 12.00-01.00
  • Sunday: 12.00-22.00
Läs mer

Helt enkelt Restaurang & Pizzeria

Stora Södergatan 20, Lund, Sverige

Opening hours

  • Weekdays: 11-21
  • Saturday: 11-21
  • Sunday: 11-21
Läs mer

Herkules Bar

Stortorget 1 222 23 Lund

Opening hours

  • Wednesday: 18.00- 03.00
  • Thursday: 18.00-03.00
  • Friday: 17.00 - 03.00
  • Saturday: 17.00 - 03.00
  • Sunday: stängt
Läs mer
Sida 1 av 3123